“Срібло” Олексія Кириліна та рекордні старти Ярослава Демченка на чемпіонаті світу в Найробі

лого Найробі 2017

З 12 по 16 липня в столиці Кенії Найробі на стадіоні «Касарані» відбувся  10-й чемпіонат світу з легкої атлетики серед юнаків. До змагань, згідно з правилами, були допущені спортсмени 2000 року народження і молодше. Юнацький чемпіонат світу 2017 року став останнім в історії. У серпні 2016 року Рада ІААФ відмовилася від проведення змагань серед найсильніших легкоатлетів світу у віці до 18 років. Коментуючи рішення, президент ІААФ Себастьян Коу зазначив: «Ми вважаємо, що це не найкращий шлях для юних спортсменів на даному етапі їх кар’єри». У змаганнях взяли участь 801 спортсмен з 131 країни світу (427 юнаків і 374 дівчини). Кілька країн не надіслали свої команди на чемпіонат з міркувань безпеки: США, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Великобританія, Японія, Південна Корея. Незважаючи на безстрокове усунення національної федерації в зв’язку з допінгових скандалом, ІААФ допустила до змагань дев’ять російських легкоатлетів, які могли б вийти на старт в нейтральному статусі. Незважаючи на рекомендації керівництва російської збірної пропустити турнір, своїм правом виступити в Кенії скористалися чотири спортсмени: два юнаки і дві дівчини – в спортивній ходьбі.

Команда України, в складі 26 юнаків та дівчат, завоювала 2 золоті, 1 срібну і 2 бронзові медалі. В медальному заліку українці – дев’яті, в неофіційному командному (перше місце – 8 очок, друге – 7, … восьме – 1 очко) – дванадцяті (43 очка).

Вдало виступили і обидва представники Сумщини. Олексій КИРИЛІН (МОН, ОДЮСШ) в метанні диска (1,5кг) став срібним призером. Браво Олексію! Вихованець відомого тренера В.П.Бєлікова в другій спробі метнув диск на 63,98 м і став лідером змагань. Цей результат – новий рекорд області та кращий результат світового сезону U-18! Клаудіо Ромеро з Чилі у п’ятій спробі все ж зумів випередити нашого земляка – 64,33 м. У Олексія ж чотири заключні спроби були з заступами.

О.Кирилін Найробі

Це перша медаль сумських юнаків на чемпіонатах світу з легкої атлетики! В 1992 році в Сеулі (Південна Корея) чемпіоном світу у штовханні ядра серед юніорів став наш земляк Юрій БІЛОНОГ. Він народився і розпочав зайняття спортом у Білопіллі і його першим тренером був також заслужений тренер України В.П.Бєліков.

Ярослав ДЕМЧЕНКО (МОН, ОДЮСШ, тренер – Бондаренко Є.М.) в бігу на 400 м в перший день змагань в третьому забігові фінішував 3-м з новим рекордом області для юнаків – 48.11с. Наступного дня у півфіналі Ярослав поліпшив свій рекорд – 47.96с. До речі, це вже п’ятий рекорд Ярослава починаючи з червня минулого року. Але його суперники теж встановили особисті рекорди і з цим результатом він посів 4-е місце у третьому півфіналі і підсумкове 11-е місце. Потім Ярослав стартував у складі команди України у змішаній естафеті 4х400 м. В другому півфіналі наша команда перемогла із результатом – 3.27.34хв. В останній день змагань у фіналі українська команда, фінішером в якій був Демченко, була 5-ю (3.28.14хв.).

Вітаємо Олексія та Ярослава, їх тренерів з успішними виступами та бажаємо не менш вдалих стартів!

З повними результатами чемпіонату світу, відео та фото змагань можна ознайомитися на офіційному сайті IAAF: www.iaaf.org/competitions/iaaf-world-u18-championships/iaaf-world-u18-championships-nairobi-2017-5838/timetable/byday