Золотий дубль Олексія Кириліна

17-18 травня у Кропивницькому відбувся командний чемпіонат України серед юнаків та дівчат 2000 р.н. та молодших. Він був головним етапом відбору атлетів 2001 року народження для участі в Європейському юнацькому Олімпійському фестивалі, який 22-30 липня прийматиме угорське місто Дьйор. В змаганнях взяли участь 554 атлети із 23 регіонів України. Сумщину представляли 10 юнаків та 12 дівчат.

Минулорічний переможець в метанні диска Олексій КИРИЛІН (МОН, ОДЮСШ м.Суми, тренер – Бєліков В.П.) цього раз досяг подвійного успіху. Спочатку він переміг з особистим рекордом у штовханні ядра (5кг) – 17,00м, а ввечері того ж дня впевнено став першим у метанні диска (1,5кг) – 55,82м. Другим тут був Євген МАКСИМЕНКО – 50,85м, а четвертим –Максим СІДИЙ – 43,55м. Вони є одноклубниками КИРИЛІНА та вихованцями В.П.Бєлікова.

Дворазовим призером чемпіонату стала вихованка обласної ДЮСШ Вікторія ЛУНІКА (тренери – Білодід О., Корж С.О.). Вікторія з особистим рекордом посіла 2-е місце в бігу на 200м – 25.22с та була третьою на стометрівці – 12.65с.

Третє місце з результатом – 48:52.42хв. в спортивній ходьбі на 10000м зайняв Ігор ГОНЧАРЕНКО (МОН, КЗ СРДЮСШ, тренери – Шелест О.П. та Л.Г. ). Шостим тут був його одноклубник та вихованець сім’ї Шелест Максим ВОРОНІН54:14.18хв.

У спортивній ходьбі на 5000м вихованки обласної ДЮСШ та подружжя О.М. і С.А.Мірошниченків Аліна ТКАЧ та Анастасія ЛУКАШЕВИЧ зайняли 4-е (26:18.10хв.) та  5-е (26:43.20хв.) місця відповідно.

5-е місце в метанні диска (1кг) з особистим рекордом35,95м посіла Анастасія ІВАНОВА (Білопільська ДЮСШ Ю. Білонога, тренер – Міллер Р.О.).

Дарина МАСЛЮК (МОН, ДЮСШ м.Охтирка, тренер – Маслюк О.М.) зайняла 6-е місце в бігу на 200м – 25.59с.

В командному заліку команда Сумщини набрала 433 очка і посіла 9-е місце. На минулорічному чемпіонаті сумчани  з 367 очками були десятими. На жаль, згідно регламенту чемпіонату , якщо учасник бере участь у декількох дисциплінах програми, до командного заліку враховується лише один його кращий результат. Це привело до втрати Сумщиною двох сходинок у командному заліку.

Як розповів старший тренер збірної України з резерву Андрій Каратєєв за підсумками командного чемпіонату України незабаром на засіданні тренерської ради буде визначено та внесено на затвердження Виконкому ФЛАУ списку із 16 легкоатлетів, які поїдуть до Угорщини.

Атлети 2000-го року під час чемпіонату мали нагоду виконати нормативи на юнацьку світову першість, яка пройде 16-20 липня в Найробі (Кенія). На сьогодні 19 спортсменів їх виконали. Для атлетів цієї вікової групи основним стартом сезону буде юнацький чемпіонат України, який відбудеться 18-20 червня в Кропивницькому,  після якого буде сформовано склад команди для участі в чемпіонаті світу.

Вітаємо переможця та призерів чемпіонату, їх тренерів з успішним стартом та бажаємо всім вдалих стартів у Кропивницькому, а тим що поталанить пробитися до складу збірної України – в Найробі та Дьйорі!

З підсумковими протоколами та іншою корисною інформацією можна ознайомитись на офіційній сторінці змагань на сайті ФЛАУ за наступним посиланням: