Нагородження кращих легкоатлетів Сумщини за підсумками 2016 року.

Минулого року федерація легкої атлетики Сумської області започаткувала традицію підводити підсумки виступів наших атлетів протягом року одразу в декількох вікових групах і нагороджувати спеціальними пам’ятними призами таких спортсменів, хто приніс найбільшу кількість очок за системою «спорт вищих досягнень» до скарбнички нашої області. Також ми впровадили нагородження кращого тренера, яким вважаємо того фахівця, учні якого набрали найбільшу суму таких очок.

Попередні результати ми публікували на нашому сайті наприкінці року і звертались до вас із проханням доводити до нашого відома свої зауваження або виправлення чи доопрацювання. Багатьом вдалося долучитися до цієї роботи і допомогти врахувати те, що за різних обставин залишилось по за нашою увагою. Дуже дякуємо вам за цю роботу. Це дозволило нам отримати якнайповніші і найоб’єктивніші результати.

Нагородження переможців у 9 номінаціях відбулося 13 січня під час урочистого відкриття Чемпіонату області з легкої атлетики у приміщенні.

Далі пропонуємо вашій увазі звіт про церемонію нагородження, а також детально знайомимо вас із успіхами наших номінантів у минулому році, що у підсумку і дало їм можливість стати найкращими у своїх групах.

12

Нагородження лауреатів спеціальними пам’ятними призами проводили президент федерації легкої атлетики Сумської області Володимир Підлісний, а також заступник начальника управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації Володимир Босенко.

2

  1. Кращою легкоатлеткою року серед дівчат стала вихованка обласної ДЮСШ Анна Цибульник, із сумою у 273,5 очок. Тренує спортсменку її мама Цибульник Олена Миколаївна.

Серед найбільших здобутків Анни у минулому році: перемога у складі естафетної команди 4х200м на чемпіонаті України серед юніорів у приміщенні в м.Суми; перемога у складі естафетної команди 4х100м на командному чемпіонаті України серед юніорів у м.Кропивницький; перемога у складі естафетної молодіжної команди 4х400м на чемпіонаті України з естафетного бігу у м.Кропивницький; Крім того, спортсменка ще декілька разів підіймалася на п’єдестал пошани у складі інших естафетних команд (переважно юнацьких) і продемонструвала себе як надійний командний боєць.

  1. Серед юнаків кращим легкоатлетом 2016 року вдруге поспіль став вихованець обласної ДЮСШ та тренера Бондаренка Євгена Михайловича Ярослав Демченко.

Ярослав провів вражаючий минулий сезон, декілька разів оновив таблицю рекордів області на 400-метрівці серед юнаків; 4 рази перемагав на юнацьких чемпіонатах України серед юнаків в особистому виді, а також 3 рази перемагав у складі естафетних команд нашої області. Найбільшим успіхом Ярослава у 2016 році можна вважати 4-те місце у складі естафетної збірної команди України на чемпіонаті Європи серед юнаків у Дбілісі, де наші хлопці оновили рекорд України в естафеті 100+200+300+400 метрів. Ярослав біг найвідповідальніший останній етап. Всі ці, та інші здобутки Ярослава дозволили йому набрати суму у 436 очок.

  1. Серед юніорок кращою легкоатлеткою 2016 року стала вихованка обласної ДЮСШ та тренера Білодіда Олега Федоровича Анастасія Шишняк.

Настя спеціалізується на спринтерських дисциплінах. В 2016 році на юніорському чемпіонаті України у Кропивницькому вона виборола срібло на 200-метрівці. Також в її активі перемога у складі естафетної команди 4х100м на командному чемпіонаті України серед юніорів (також  у м.Кропивницький). Сума очок Анастасії – 203.

  1. Серед юніорів кращим легкоатлетом 2016 року став вихованець обласної ДЮСШ та тренера Корнієнка Дмитра Анатолійовича, метальник диска Іван Поваляшко.

Вже на початку минулого року у м.Мукачеве Іван виборов «золото» на Зимовому чемпіонаті України з метань в юніорській віковій категорії, у червні переміг на Командному чемпіонаті України у Кропивницькому, у липні виборов «срібло» на основному чемпіонаті України серед юніорів (у тому ж Кропивницькому), що дало йому можливість увійти до складу збірної команди України і взяти участь в чемпіонаті світу серед юніорів у польському місті Бидгощ. Сума очок Івана – 140.

  1. Серед жінок віком до 23 років (категорія «жінки молодь») кращою легкоатлеткою 2016 року визнано вихованку СДЮСШОР В.Голубничого та родини тренерів Кривохижи Миколи Миколайовича та Кривохижи Тетяни Василівни, спеціалістку зі спортивної ходьби, Майстра спорту України Ксенію Радько.

Безумовно, найвагомішим здобутком Ксенії у минулому році можна вважати перший в житті виступ на дистанції 50 км, перемогу серед дорослих спортсменок та серед молоді із встановленням рекорду України серед молоді на чемпіонаті України зі спортивної ходьби у Івано-Франківську. Сума очок Ксенії – 293.

  1. Серед жінок кращою легкоатлеткою 2016 року стала вихованка СДЮСШОР В.Голубничого, яка нині представляє Сумську обласну ШВМС, втілення багаторічної плідної праці родини тренерів Кривохижа, Майстер спорту України міжнародного класу, учасниця ХХХІ Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро Інна Кашина.

2016 рік залишив по собі незабутні враження для Інни, адже вперши в житті вона досягла втілення мрії, без перебільшення, мільйонів спортсменів по всьому світу – а саме, участі в Олімпійських Іграх, де вона доволі пристойно виступила. Ще одним вагомим досягненням можна вважати 7-ме командне місце у складі жіночої збірної України на Командному чемпіонаті світу зі спортивної ходьби у Римі. А ще було 2-ге місце на Зимовому чемпіонаті України зі спортивної ходьби у Івано-Франківську, а під завісу сезону – перемога на Зимовому Кубку України зі спортивної ходьби у Сумах. Сума очок Інни складає 705.

  1. Серед чоловіків кращим легкоатлетом 2016 року став вихованець СДЮСШОР В.Голубничого, який нині захищає кольори Сумської обласної ШВСМ, спортсмен, який тренується у родини тренерів Гудима Миколи Павловича та Гудим Світлани Василівни, Майстер спорту України міжнародного класу, учасник двох останніх Олімпіад, рекордсмен України з бігу на 400 метрів Віталій Бутрим.

У минулому році, для Віталія, як і для Іни Кашиної, головною подією стала участь в ХХХІ літніх Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро, де йому лише 1 сотої секунди не вистачило для потрапляння у напів-фінал. Іншим вагомим здобутком було 6-те місце у складі естафетної збірної команди України 4х400 метрів на чемпіонаті Європи в Амстердамі, також були перемоги на Кубку України у Кропивницькому та основному чемпіонаті України у Луцьку. Також відмічаємо участь Віталія на чемпіонаті України у приміщенні у Сумах, де він виборов срібло на 200-метрівці і золото у складі збірної області в естафеті 4х400 метрів. Сума очок Віталія у 2016 році – 680.

  1. Кращим легкоатлетом 2016 року серед чоловіків віком до 23 років і водночас кращим легкоатлетом 2016 року в абсолютному заліку (серед усіх атлетів) вперше став ще один вихованець СДЮСШОР В.Голубничого, який нині захищає кольори Сумської обласної ШВСМ, спортсмен, який тренується у родини тренерів Гудим, Майстер спорту України Володимир Супрун.

У минулому році Володимир міцно закріпився у когорті найсильніших дорослих спринтерів України: вже у лютому переміг на найкоротшій дистанції чемпіонату України у приміщенні з особистим рекордом 6.77. Влітку виборов «золото» чемпіонату України серед молоді у Луцьку, де у фіналі подолав 200-метрівку за 21.00. У турецькому місті Ерзурум встановив особистий рекорд з бігу на 100 метрів – 10.30. І якщо розглядати лише ті результати, які увійшли до офіційної міжнародної статистики ІААФ, це є новим рекордом Сумської області серед чоловіків. Дуже вдалим був виступ Володимира на командному чемпіонаті України серед дорослих та серед молоді у Кропивницькому, де він переміг одразу у двох номерах програми найкоротшого спринту, а також допоміг нашій естафетній команді вибороти «срібло» дорослого та «золото» молодіжого чемпіонатів в естафеті 4х100 м. Найвдалішим же міжнародним здобутком Володимира у 2016 році є 8-ме місце у складі естафетної збірної команди України 4х100 метрів на чемпіонаті Європи в Амстердамі. До речі, в тому фіналі брав участь іще один наш земляк, кращий легкоатлет двох попередніх років Віталій Корж. Тобто 50% національної чоловічої естафетної команди 4х100м складають наші хлопці. Те ж саме справедливо сказати і про естафетну команду 4х400м, де одразу двоє сумчан у 2016 році захищали кольори збірної – це Віталій Бутрим та Євген Гуцол.

Повертаючись до Володимира, згадуємо ще й перемогу нашої обласної молодіжної команди 4х100 із його активною участю на чемпіонаті України з естафетного бігу у Кропивницькому. Все це дозволило Володимиру набрати суму у 1160 очок і випередити своїх більш досвідчених друзів і суперників у боротьбі за звання найкращого легкоатлета року у абсолютному заліку.

  1. У номінації «тренер року». переможця визначали за сумою очок всіх спортсменів, які на момент виступу у залікових змаганнях займались під безпосереднім керівництвом конкретного тренера. Як і минулого року, конкуренція в цій номінації була дуже щільною, лише не значна кількість балів розділила двох лідерів.

В номінації «тренер року», із сумою очок 2083 у 2016 році переміг тренер-викладач обласної ДЮСШ та Сумської обласної ШВСМ, Заслужений тренер України, Заслужений працівник фізичної культури і спорту, людина яку не можливо представити окремо від легкої атлетики Сумщини, так само як і легку атлетику нашої області не можливо представити без нього – Білодід Олег Федорович.

Серед вихованців Олега Федоровича, які у 2016 році внесли вагомий вклад у скарбничку нашої області виділяємо Віталія Коржа, який минулого року посів 8-ме місце у складі естафетного чоловічого квартету 4х100 на чемпіонаті Європи в Амстердамі, переміг на 200-метрівці на чемпіонаті України у приміщенні, двічі підіймався на п’єдестал пошани основного чемпіонату України у Луцьку (100 та 200 метрів); Михайла Тютюнникова – багаторазового переможця і призера національних змагань у складі естафетних команд нашої області – лише 0,01 с. не вистачило Михайлу для виконання нормативу Майстра спорту України на 400-метрівці у приміщенні; інший вихованець Олега Федоровича «з боями» але таки дотиснув виконання майстерського нормативу – ми маємо на увазі Юрія Сторожа – 21.37 на 200-метрівці на змаганнях у Києві, перемоги на національних змаганнях у складі естафетних команд Сумщини; а ще його дівчата Вікторія Луніка, Настя Шишняк, Аліна Титаренко та інші. Все це дозволило Олегу Федоровичу вийти у лідери за підсумками 2016 року.

Вітаємо наших лауреатів, бажаємо не зупинятися на досягнутому й надалі удосконалювати свою спортивну майстерність, міцного здоров’я і задоволення від улюбленої справи! Дякуємо за ваші успіхи і здобутки!

Сюжет обласного телеканалу UA: Суми