Відбувся семінар для тренерів-викладачів з легкої атлетики Сумської області

8 квітня Сумський державний університет зібрав тренерів-викладачів з легкої атлетики дитячо-юнацьких спортивних шкіл області на семінарі «Перспективи розвитку легкої атлетики на Сумщині».

3

«Стратегічне завдання для кожного тренера – розгледіти в дитині майбутню зірку спорту, яка успішно представлятиме область на престижних легкоатлетичних аренах Європи та світу», – акцентував Президент федерації легкої атлетики Сумської області Володимир Підлісний.

1

Методичні рекомендації щодо підготовки бігунів на короткі дистанції дав Заслужений тренер України Микола Гудим. Зокрема, він говорив про тренерський процес, розроблення плану цілорічних тренувань, розподілення тренувального навантаження, оцінку рівня підготовленості спортсменів, ризики травмування тощо.

 8

«Постановка коротко- та довгострокових цілей – це спільна справа тренера і спортсмена, що значною мірою визначає спортивну успішність», – переконаний Микола Гудим.

Перший віце-президент федерації легкої атлетики Сумської області Олексій Сердюченко поділився з присутніми досвідом, отриманим на Європейській конференції зі спринту та бар’єрного бігу. Він приділив увагу таким аспектам, як тренерська філософія, індивідуальний підхід, планування, розвиток швидкості, координації і балансу рухів атлетів тощо.

11

Навчання з надання медичної допомоги при травмах, а також з профілактики травматизму у спорті для присутніх провів д.м.н., доцент кафедри загальної хірургії, радіаційної медицини та фтизіатрії Медінституту СумДУ, завідувач курсу невідкладних станів Юрій Шкатула.

Про досягнення студентів-легкоатлетів СумДУ на міжнародних змаганнях доповів к.фіз.вих. і спорту, доцент, завідувач кафедри фізичного виховання і спорту Володимир Сергієнко. Крім того, учасники розглянули питання організації обласних змагань з легкої атлетики серед учнів ДЮСШ та школярів.

Декан факультету підвищення кваліфікації та післядипломної освіти СумДУ Вікторія Божкова наголосила на необхідності проведення таких семінарів для тренерів-викладачів і в подальшому.

за матеріалами Відділу інформаційно-рекламної діяльності СумДУ

Також наводимо для перегляду матеріали з презентацій, які були представлені доаовідачами на цьому заході:

Маємо додати, що цей захід було органцізовано за ініціативи ОДЮСШ м. Суми. В ньому прийняли участь близько 50 тренерів з майже усіх міст і районів нашої області. Сподіваємось, що такі зустрічі в перспективі будуть проводитись на регулярній основі, адже їх важливість складно переоцінити – досвід, який накопичувався роками, вкрай важливо передавати своїм колегам. Адже всі ми робимо велику спільну справу, і високі результати наших атлетів, не важливо чиїх вихованців – це наші спільні перемоги!

Федерація легкої атлетики Сумської області висловлює велику подяку Обласній ДЮСШ м.Суми, та особисто її директору Бєлану Юрію Григоровичу за проведення цього заходу. Окремі слова вдячності переказуємо всім доповідачам, хто брав участь у семінарі.