На зимовому чемпіонаті України зі спортивної ходьби сумчани знову треті!

VTEM Carousel

11-12 березня в Івано-Франківську традиційно відбувся Зимовий чемпіонат України зі спортивної ходьби. Погода була дуже складною – було вітряно і холодно, ішов дощ та мокрий сніг. На чемпіонаті здійснювався відбір до національної збірної для участі у Кубку Європи зі спортивної ходьби, який 21 травня прийматиме чеське місто Подебради. Змагатимуться у Чехії: чоловіки – на дистанціях 20 і 50 км, жінки – 20 км, а також юніори та юніорки – 10 км. За словами головного тренера збірної України з видів витривалості Сергія Романчука, у кожному виді планується виставити по чотири атлети.

ІВ-Ф

В чемпіонаті взяли участь 150 спортсменів із 15 регіонів України та Латвії. Сумська команда мала найбільше представництво серед команд-учасниць Чемпіонату – 23 учасники. Було розіграно 24 комплекти нагород серед чоловіків та жінок у 5 вікових категоріях: юнаки-16, юнаки-18, юніори, молодь та дорослі. Команда Сумщини втретє поспіль закріпилася на 3-му місці (693 очка). Попереду лише визнані лідери – Волинська (1-е місце) та Київська (2-е) області. Сумські майстри спортивної ходьби завоювали 2 золоті, 2 срібні та 1 бронзову медалі.

Перше золото нашій команді принесла в ходьбі на 5 км 15-річна Аліна ТКАЧ (МОН, ОДЮСШ, тренери –  Мірошніченко О.М., Мірошниченко С.А.). Аліна – срібний призер минулорічного чемпіонату в категорії  U-16, цього разу перемогла в категорії U-18 з результатом – 25:36. ЇЇ підтримали Анастасія ЛУКАШЕВИЧ (МОН, ОДЮСШ, тренери –  Мірошниченко О.М., Мірошниченко С.А.), яка тут стала бронзовою призеркою26:39 та Юлія ЛУЩИК (С, СДЮСШОР В.Голубничого) – шостою – 28:45.

Втретє переможцем зимового чемпіонату України в спортивній ходьбі на 35 км став Ігор ГЛАВАН (ЗСУ, ШВСМ, тренери – Мірошниченко С.А., Соломін А.В.). Новоспечений сумчанин фінішував першим із результатом – 2:31:40, випередивши на 43с срібного призера Івана Банзерука із Волині.

главан_2017

Срібним призером у ходьбі на 10 км серед юніорок стала Ксенія БЄЛОВА (С, ШВСМ Сум, тренери – Кривохижа М.М., Кривохижа Т.В)  –  52:07. Минулого року Ксенія була п’ятою. Повторила свій минулорічний результат Інна КАШИНА (С, ШВСМ, тренери – Кривохижа М.М., Кривохижа Т.В.). У ходьбі на 20 км серед жінок вона фінішувала другою  з результатом 1:33:49, поступившись лише Надії Боровській із Волині.

До чільної десятки пробилося ще 9 сумчан. Так, Ігор ГОНЧАРЕНКО (К, КЗ ДЮСШ Сум.р.н.) в категорії Юнаки-18 в ходьбі на 10 км посів 4-е місце – 49:46**. Пятими  у ходьбі на 20 км стали: в категорії Молодь жінки- Юлія БАЛИМ (МОН, ОДЮСШ) – 1:40:44 (вперше в житті виконала норматив Майстра спорту України) та серед Молодь чоловіки Олег СВИСТУН (К, КЗ ДЮСШ Сум.р.н.) 1:32:45.

Вселяє оптимізм факт розширення географії серйозного заняття спортивною ходьбою в нашій області. Так, вперше в зимовому чемпіонаті України взяли участь 5 представників Середино-Будської ДЮСШ (тренери Бичкова Т.В. та Ковальова М.І.). І двоє з них пробилися до чільної десятки. Єлізавета САМАРІНА (Дівчата-18) стала восьмою  у ходьбі на 5 км – 29:29, а Тетяна БУДЬКО (Юніорки)десятою у ходьбі на 10 км – 1:02:03.

Вітаємо переможців, призерів змагань та їх тренерів! Дякуємо за вдалий виступ!

З детальною інформацією про чемпіонат, повними підсумковими протоколами, фотоархівом та офіційними документами можна ознайомитись на офіційній сторінці цих змагань на сайті ФЛАУ за наступним посиланням.