І чемпіонат Європи з легкої атлетики серед юнаків

EYCH2016

Довгий час в легкоатлетичному календарі міжнародних турнірів серед спортсменів юнацького віку не існувало. Першим великим турніром для цієї вікової категорії став Європейський юнацький олімпійський фестиваль, який вперше відбувся в 1991 році в Брюсселі і з того часу проводиться раз на 2 роки. У 1998 році під патронатом МОК в Москві (Росія) пройшли Всесвітні юнацькі ігри. Вже через рік ІААФ провела перший чемпіонат світу серед юнаків у Бидгощі (Польша), який міцно зайняв своє місце в легкоатлетичному календарі по непарних роках. В 2010 році з’явився ще один турнір для юних легкоатлетів – літні юнацькі Олімпійські ігри, що проходять з періодичністю раз в 4 роки.

Таким чином, залишались два незаповнених пробіли в системі юнацьких змагань – відсутність чемпіонатів Європи в даній категорії, а також відсутність турнірів для спортсменів до 18 років в роки проведення літніх Олімпійських ігор. Обидва вони були заповнені на Раді Європейської легкоатлетичної асоціації, що проходила 13 квітня 2013 року в Скоп’є (Македонія). Тоді було прийнято рішення про проведення чемпіонату Європи з легкої атлетики серед юнаків, починаючи з 2016 року з періодичністю в 2 роки. Програма турніру – ідентична програмі чемпіонату світу серед юнаків. 3 травня 2014 року Рада Європейської легкоатлетичної асоціації ухвалила, що перший чемпіонат відбудеться в Тбілісі.

Чемпіонат Європи з легкої атлетики серед юнаків – міжнародні змагання серед спортсменів віком до 18 років, які проводиться раз на 2 роки Європейською легкоатлетичною асоціацією. До участі  допускаються спортсмени, яким у рік проведення чемпіонату виповнюється 17 років або менше. Термін проведення – початок липня. Змагання проходять протягом 4 днів. У змаганнях беруть участь легкоатлети, що представляють національні федерації, що входять в Європейську легкоатлетичну асоціацію. Від однієї країни в кожному індивідуальному вигляді можуть вийти на старт до 2 спортсменів.

14-17 липня в столиці Грузії Тбілісі відбувся І чемпіонат Європи з легкої атлетики серед юнаків. Близько 900 спортсменів із 46 країн  взяли участь у цих змаганнях. Команда України була однією із найчисленніших (після Італії-54 чол.) і налічувала 45 спортсменів. Сумщину на юнацькому європейському легкоатлетичному форумі представляв Ярослав ДЕМЧЕНКО, вихованець  МОН, ОДЮСШ (22.03.2000 р.н.), тренер – Є. Бондаренко.

Спочатку він  стартував в бігові на 400 м. В 2-му півфіналі Ярослав із часом 49.56 зайняв 7-е місце і до фіналу не пробився. В підсумку його результат виявився 17-м.

Потім в естафеті 100м+200м+300м+400м Ярослав біг на останньому етапі. В попередньому забігу команда України показала найкращий час 1:54.79 і впевнено вийшла до фіналу.В фіналі, який був заключною дисципліною змагань, команда України покращила свій результат – 1:54.18, але цього вистачило, на жаль, тільки для четвертого місця.

В медальному заліку збірна України посіла 10-е місце з двома золотими (Михайло Гаврилюк – метання молота та Аліна Шух – семиборство) та однією бронзовою (Дмитро Нікітін – стрибки у висоту) медалями.В неофіційному командному заліку (1-е місце – 8 очок, …, 8-е місце – 1 очко) українці дванадцяті – 50 очок.

Наступний, 2-й чемпіонат Європи відбудеться в угорському місті Дьйорна на стадіоні ЕТO Раrkу 2018 році.

Нагадуємо, що вже завтра, з 19 по 24 липня в польському місті Бидгощ пройде 16-й чемпіонат світу серед юніорів з легкої атлетики де у складі збірної України змагатимуться двоє представників Сумщини – Іван Поваляшко (диск) та Юлія Балим (с/х).

З детальною інформацією про чемпіонатЄвропи з легкої атлетики серед юнаків та повними підсумковими протоколами, можна ознайомитись на офіційній сторінці цих змагань: http://tbilisi2016.com/en/