ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ – ВПЕРШЕ В ЛУЦЬКУ НА РЕКОНСТРУЙОВАНОМУ “АВАНГАРДІ”

16-19 червня в Луцьку вперше було проведено чемпіонат України, який був основним етапом відбору на чемпіонат Європи (Амстердам, Нідерланди, 6-10 липня) та  Олімпійські ігри (Ріо-де-Жанейро, Бразилія, 5-21 серпня).

Змагання проходили на стадіоні «Авангард», збудованому ще в 1933 році та реконструйованому в 2015 році. Вартість робіт з реконструкції – більше 9 мільйонів гривень. Це, зокрема, облаштування бігових доріжок із сучасним високоякісним синтетичним покриттям, майданчики для стрибків у висоту та довжину, сектор для метань та інші необхідні об’єкти. Це дало можливість стадіону  отримати 2 категорію міжнародної сертифікації тадозволяє проводити чемпіонати всеукраїнського, європейського та світового рівнів.

В чемпіонаті взяли участь 617 легкоатлетів із усіх регіонів України, Сумщину представляли 18 спортсменів. І виступили вони достойно – одна золота медаль, 2 – срібні та 2 бронзові медалі, багато було й місць в фіналах.

Чемпіоном на своїй коронній 400-метрівці став Віталій БУТРИМ (ЗСУ-С, ОШВСМ Суми) з результатом – 45.85. Його підтримав товариш по збірній Євген ГУЦОЛ (Д-У, ДЮСШ “Авангард” Суми), який з результатом 46.40 став срібним призером. Віталій та Євген прогнозовано підтвердили свої нормативи на чемпіонат Європи (у Бутрима ще є і норматив на Ріо).

Дворазовим призером чемпіонату став Віталій КОРЖ (У-МОН, ОШВСМ Сум). Спочатку він став срібним призером на стометрівці – 10.57, лише 0,02с поступившись І.Бодрову.

На вдвічі довшій дистанції Віталій став третім – 20.79с. Це підтвердження нормативу на Амстердам.

Крім того, бронзовим призером з бігу на 100 м з/б стала Оксана ШКУРАТ (С, СДЮСШОР В.Голубничого) з результатом –13.32. В черговий раз дещицю (тепер – 0.02 с) не вистачило Оксані для виконання нормативу на Амстердам.

Двічі в одному кроці від медалі (четвертим) фінішував спринтер Володимир СУПРУН (С, ОШВСМ Суми). Причому на стометрівці він поступився срібному та бронзовому призерам лише 0.01 с. Дуже прикро і в той же час радісно за ріст результатів нашого молодого та здібного спринтера, який вже виконав амстердамський норматив на стометрівці.

Також двічі рядом з п’єдесталом був 22-річний Ігор МУСІЄНКО (МОН, ОДЮСШ).

Спочатку він посів 4-е місце у штовханні ядра – 16.97м, а потім – 5-е місце у метанні диска – 57.04м.

6-е місце з бігу на 400 м посів Олексій ПОЗДНЯКОВ (С, ОШВСМ Чрг) з результатом – 47.47.

Слід відзначити 19-річного Юрія СТОРОЖА (МОН, ОДЮСШ), який вперше пробився до дорослого фіналу  на 200 м і посів 7-е місце – 21.46с (в півфіналі Юрій теж показав високий результат – 21.34 – але попутний вітер перевищував норму).

В командному заліку команда Сумщини посіла, як і минулого року, 9-е місце -988 очок.

Вітаємо чемпіонів, призерів та Їх тренерів та бажаємо успіхів в подальших стартах та гідно представити Україну на Європейському форумі, якій стартуватиме в Амстердамі 06 липня.

З детальною інформацією про змагання, повними підсумковими протоколами та офіційними документами можна ознайомитись на офіційній сторінці цих змагань на сайті ФЛАУ.

Запису відеотрансляції змагань (у повному обсязі) завжди можна знайти на каналі ФЛАУ у Youtube.