Молодіжний чемпіонат України з легкої атлетики. 13 медалей, рекорд області та нормативи ФЛАУ для ЧЄ U23

VTEM Carousel

26-29 травня в Кіровограді відбувся чемпіонат України з легкої атлетики серед молоді. Збірна команда Сумщини була представлена більшістю провідних молодих атлетів віком до 23 років (13 чоловік), адже ці змагання були одним з вирішальних етапів відбору до чемпіонату Європи серед молоді, який проходитиме 09-12 липня цього року в м. Таллінн (Естонія). Щоб потрапити до складу збірної команди України на ці змагання, серед інших умов, необхідно бути у трійці призерів ЧУ зі свого виду та виконати норматив ФЛАУ. Остаточне рішення стосовно кожного претендента буде ухвалювати Тренерська рада та Виконком ФЛАУ.

Змагання супроводжувались рясним дощем та сильним вітром протягом усіх трьох днів. Зважаючи на це, спортсменам досить важко було показати свої найкращі результати, проте деяким атлетам це, все ж таки,  вдалось.

Володимир Супрун виборов золоту медаль з бігу на 200м. У фіналі він показав результат 21.57, а от у попередньому забігові порадував новим особистим рекордом – 21.13. На стометрівці Володимир став бронзовим призером з результатом 10.65. Ще одну медаль, на цей раз срібну, спортсмен отримав за естафету 4х100м, допомігши нашій команді області дістатися фінішу другими за жорсткої конкуренції збоку суперників. Нагадаємо, що Володимир є вихованцем СДЮСШОР В.Голубничого, а нині представляє ШВМС м.Суми. Тренують спортсмена Гудим М.П та Гудим С.В.

Ігор Мусієнко – вихованець обласної ДЮСШ м.Суми, якого тренує Корнієнко Д.А., виграв змагання зі штовхання ядра, відправивши снаряд на позначку 16м39см. У своєму коронному виді – метанні диску – цього разу виступити не вдалось не лише Ігорю, а й іншим учасникам. Змагання з цього виду програми були перенесені організаторами на 08-10 червня (під час командного ЧУ) у зв’язку з непідготовленістю місця проведення. Отже чекаємо на командний чемпіонат України…

Олексій Поздняков продовжує набирати ходу в цьому сезоні. Чотирьохсот-метрівку він подолав цього разу за 47.57, що дозволило виграти змагання із відчутною перевагою над суперниками. Також Олексій вніс вагомий внесок до успішних (медальних) виступів наших естафетних команд 4х100м та 4х400м.

Анна Красуцька в секторі для стрибків потрійним виборола «срібло», стрибнувши в кращій спробі на 13м45см. До речі, Анна – одна з небагатьох, хто на цих змаганнях перевищив норматив ФЛАУ (13.00) для участі в ЧЄ серед молоді. Крім неї ще Марія Миколенко у попередньому забігові на 400м з бар’єрами подолала дистанцію за 58.22новий рекорд Сумської області (норматив = 58.50), а от у фіналі розвинути успіх Марії не вдалось – з результатом 58.73 вона посіла 4-те місце. Чекаємо на командний ЧУ – сама там буде вирішуватись склад учасниць на 400м з/б для молодіжної Європи. Дівчата тренуються у Марченка М.С.

Нагадаємо, що окрім них, Оксана Шкурат ще з минулого року має норматив ФЛАУ для участі на Європейській першості з бігу на 100м з/б (13.48, норматив = 13.50). Проте, цього року початок сезону для Оксани не був вдалим, зважаючи на пошкодження, отримане напередодні Універсіади України. Цієї весни повноцінно вона ще не брала участі у змаганнях. Хоча тренерський штаб збірної розраховує на неї і, за умови повного відновлення спортсменки, якщо вона покаже «свої» секунди, готовий включити до складу команди. Отже, бажаємо Оксані якнайшвидшого одужання і вдалих виступів!

Окремо звертаємо увагу на виступи наших хлопців у змаганнях з естафетного бігу. Під рясним дощем, який навіть не дав змоги повноцінно розім’ятись та випробувати передачу, вони продемонстрували бійцівські якості, змогли впоратись із напругою, вдало пронести естафетну паличку по своїх етапах та показати пристойні результати за щільної конкуренції і в напруженій боротьбі. В естафеті 4х100м з результатом 42.65 наша команда була другою. А в естафеті 4х400м хлопці посіли третє місце. Далі наводимо повні склади наших естафетних команд (по етапах):

Естафета 4х100м  – 42.65  –  ІІ місце:

Олексій Гордієнко (СДЮСШОР В.Голубничого, тренери Сердюченко О.О. та О.І.);

Олексій Поздняков (Чернігівська ШВСМ, тренер Марченко М.С.);

Федір Савостян (ДЮСШ «Авангард», тренери Пилипей Л.П., Маслюк О.І.);

Володимир Супрун (ШВСМ м.Суми, тренери Гудим М.П. та С.В.).

20150529_092918

Естафета 4х400м  –  3:19.65  –  ІІІ місце:

Федір Савостян (ДЮСШ «Авангард», тренери Пилипей Л.П., Маслюк О.І.);

Олексій Корецький (ДЮСШ «Авангард», тренери Пилипей Л.П., Віторець С.);

Костянтин Ожійов (СДЮСШОР В.Голубничого, тренер Яценко В.В.);

Олексій Поздняков (Чернігівська ШВСМ, тренер Марченко М.С.).

20150529_101317

Вітаємо переможців, призерів та їх тренерів із вдалими виступами! Бажаємо здоров’я та наступних успіхів на легкоатлетичних аренах. Тим, хто ще не має нормативу «для Європи» – найскорішого його виконання! А тим, хто вже його виконав – спокійно розвинути свою форму і якнайкраще підготуватися до захисту прапору України на міжнародній арені!

Підсумкові протоколи цих змагань, статистику, фото та інші матеріали можна переглянути на офіційній сторінці ФЛАУ за цим посиланням:

http://uaf.org.ua/competitions/2015.05.27-29_kirovohrad/index.php?r=site/index

Ще раз нагадаємо, що наступними відповідальними змаганнями з легкої атлетики стане командний чемпіонат України, який проходитиме знову ж таки у м.Кіровоград 08-10 червня. Там мають виступити усі найсильніші атлети нашої області. Змагання стануть вирішальним етапом відбору до складу збірної України для участі в командному чемпіонаті Європи, який цього року проходитиме у м.Чебоксари (РФ) 20-21 червня.