21 травня в чеському місті Падебради відбувся розіграш 12-го Кубка Європи зі спортивної ходьби. Змагання проводяться з 1996 року під керівництвом Європейської легкоатлетичної асоціації один раз в два роки.

У кожному виді поряд з особистим першістю, також визначається країна-переможець в загальнокомандному заліку. Сума балів нараховується шляхом складання їх місця в підсумковому протоколі (складаються 3 кращих місця у чоловіків і жінок і 2 кращих місця у юніорів та юніорок).

226 спортсменів із 26 країн взяли участь у цьогорічних змаганнях в історичному курортному місті Чехії, розташованому близько 50 км на схід від Праги. В складі збірної України було і троє сумчан.

Фантастичний  сюжет подарували глядачам атлети на дистанції 50 кілометрів. Ігор ГЛАВАН (ЗСУ, ШВСМ Сум, тренери – Мірошниченко С. А., Соломін А.В.) та Іван Банзерук трималися в лідируючій групі до 14 кілометру. Потім італієць Теодоріко Капоразо пішов у відрив, з кожним кілометром нарощуючи свою перевагу. На 31-м кілометрі вона зросла до 1.42 хв. Надалі Банзерук, який очолював групу переслідувачів італійця,  почав відриватися від групи і з кожним кілометром буквально з’їдати всю перевагу Капорозо. Позначку 38 кілометрів уже Іван подолав у якості лідера.

17-EPPO-2520

Ігор, який йшов четвертим, почав нарощувати швидкість та обходити суперників. За вісім кілометрів до фінішу він був уже другим, але перевага Банзерука складала 1.01. хв. і лідерство Іван не втратив. ГЛАВАН поступився Бензеруку 23 сек. і став срібним призером. Капоразо не зміг втриматися навіть у трійці і фінішував п’ятим.

У командному заліку чоловіча команда України (Бензерук, ГЛАВАН, Закальницький та Гречковський) здобула перемогу.

Чудово виступила на дистанції 20 км серед жінок Інна КАШИНА (С, ШВСМ Сум, тренери – подружжя М.М. та Т.В.Кривохижів). Разом із подругою по команді Надією Боровською упродовж всієї дистанції вона трималася серед лідерів. У підсумку Інна стала четвертою з найкращим результатом у своїй кар’єрі – 1:30.11 год, а Боровська фінішувала за нею (1:30.26 год). Переможницею стала італійка Антонелла Пальмізано (1:27.57 год). Інна та Надія відібралися на чемпіонат світу, а КАШИНА ще й встановила рекорд Сумської області. На жаль в командному заліку до бронзи нашим дівчатам не вистачило лише одного очка! Українки четверті (37 очок). Попереду лише іспанки (18), італійки (34) і литовки (36).

AH9Z1733

Чоловіча юніорська команда України виграла бронзові медалі, а її лідер Віктор Шумік на дистанції 10 км фінішував четвертим з особистим рекордом – 41.38 хв.

Ксенія БЄЛОВА (С, ШВСМ Сум) в змаганнях юніорок на дистанції 10 км фінішувала 23-ю з результатом – 51.52хв. Команда юніорок України посіла 6-е місце.

Вітаємо наших атлетів та їх тренерів із вдалим виступом та бажаємо успіхів у наступних стартах!

Більше інформації про змагання, підсумкові протоколи та фотозвіт можна знайти на офіційній сторінці змагань за цим посиланням: https://www.podebrady2017.com/startovky-vysledky