VTEM Carousel

19 лютого в Сумах завершився чемпіонат України з легкої атлетики у приміщенні серед дорослих та молоді. В 15-й раз чемпіонат проводився в легкоатлетичному манежі Сумського державного університету (раніше – манеж Української академії банківської справи). Третій рік поспіль булла організована інтернет-трансляція Чемпіонату в режимі реального часу. Інтернет-трансляція “наживо” за участю провідних фахівців легкої атлетики України (у якості коментаторів та експертів) відбувалася на каналі легкої атлетики України у Youtube.com! Крім того, місцевий телеканал UA:СУМИ наживо, з використанням 12 камер транслював найцікавіші події чемпіонату у власному ефірі.

На трибунах легкоатлетичного манежу під час вечірніх програм змагань майже не було порожніх місць! В урочистій церемонії відкриття Чемпіонату брали участь заступник голови Сумської облдержадміністрації Іван Боршош, перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль, Віце-президент Федерації легкої атлетики України Іван Гешко, проректор Сумського державного університету Олександр Бріжатий, начальник управління молоді та спорту Сумської облдержадміністрації Дмитро Лантушенко, президент федерації легкої атлетики Сумської області Володимир Підлісний та інші почесні гості. На другий день змагань до них приєднались перший заступник Міністра молоді та спорту України – президент федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул, перший-віце-президент ФЛАУ Володимир Рудюк, ректор Сумського державного університету Анатолій Васильєв, генеральний секретар ФЛАУ Михайло Медведь. Більшість з зазначених високих гостей із задоволенням брали участь у нагородженні переможців та призерів Чемпіонату.

У змаганнях взяли участь 487 атлетів (303 з яких – чоловіки, 184 – жінки) з усіх регіонів України, та Туреччини. На арені легкоатлетичного манежу змагалися: 7 Заслужених майстрів спорту України (ЗМСУ), 35 майстрів спорту України міжнародного класу (МСУМК), 118 майстрів спорту України (МСУ). Команда Сумської області була представлена складом з 54 чоловік, серед яких – 2 МСУМК4 МСУ,10 КМСУ.

Чемпіонат мав статус основного етапу відбору до складу збірної України на чемпіонат Європи з легкої атлетики у приміщенні, який відбудеться у столиці Сербії Бєлграді 3-5 березня. В ході триденних змагань було розіграно 26 комплектів нагород, як серед дорослих так і серед молоді, та показано ряд високих результатів.

У командному підсумку атлети Сумщини посіли високе 7-е місце, набравши 815 залікових очок, та випередивши такі традиційно сильні області, як: Запорізька, Житомирська, Вінницька, Миколаївська, Одеська та ін.!В аналогічному підсумку серед молоді наша команда, набравши 975 очок, зайняла ще більш високе – 4-е місце, що на даний момент є найбільшим нашим досягненням за всі роки виступів на чемпіонатах серед молоді!

В бігові на 60м підтвердив свій минулорічний чемпіонський статус Володимир СУПРУН (С, ШВСМ Сум) – 6.75 (повторення особистого рекорду). Лише 0.02 сек. не вистачило Володимиру до повторення рекорду області. Шостим тут був Віталій КОРЖ (МОН, ШВСМ Сум) – 6.84.

Серед шести фіналістів в бігові на 400 м – троє представляли Сумщину і ще один – Є.Гуцол (сумчанин, який із цього року став волинянином). Вдруге чемпіоном у приміщенні на цій дистанції став Віталій БУТРИМ (ЗСУ, ШВСМ Сум) – 47.53. Лише 0.05 сек. поступився йому триразовий чемпіон Євген ГУЦОЛ. Олексій ПОЗДНЯКОВ (С, ШВСМ Сум) посів четверте місце – 49.00 ( у півфіналі – 48.71 ), а Михайло ТЮТЮННИКОВ (МОН, ОДЮСШ м.Суми) став п’ятим – 49.49 (у півфіналі- 48.52).

Третє золото Сумщині приніс квартет (Михайло ТЮТЮННИКОВ, Ярослав ДЕМЧЕНКО, Віталій БУТРИМ та Олексій ПОЗДНЯКОВ) в естафеті 4х400 м – 3:13.78. Цей час є новим рекордом області і перевищує на 0.01 сек. попередній, встановлений на минулорічному чемпіонаті. Наш квартет на 3.68 сек. випередив команду Волинської області, у складі якої виступав Євген ГУЦОЛ.

Також рекордом області відзначився у штовханні ядра Ігор МУСІЄНКО (МОН, ОДЮСШ м.Суми). В третій спробі він штовхнув ядро на 18,68м – це 48 см далі, ніж на минулорічному чемпіонаті. Цей рекордний показник дав Ігорю можливість обміняти минулорічну бронзу на срібло. А чемпіоном, втретє поспіль, став Віктор Самолюк із Київщини – 19,16м.

В естафеті 4х400м серед жінок наш юнацько-юніорський квартет (середній вік – 17р.1м.) – Анна ЦИБУЛЬНЯК, Вікторія ЛУНІКА, Анастасія ТОКАР, Євгенія МУЧАРОВА – посів 7-е місце (4:03.79).

У виставковому забігу на 200м серед чоловіків переміг Юрій СТОРОЖ (МОН, ОДЮСШ м.Суми) – 21.98. У жінок на цій дистанції Анастасія ШИШНЯК (МОН, ОДЮСШ м.Суми) стала другою25.02, поступившись  А.Каластратовій із Харківщини 0.27 сек.

Серед вихідців із Сумщини, які нині представляють інші області, слід також відзначити Анну ПЛОТІЦИНУ (Київська, Д, КОШВСМ, вихованка ОДЮСШ м. Суми), яка стала чемпіонкою в бігові на  60м з бар’єрами -8.03. Вікторія КАЩЕЄВА (П’ЯТАЧЕНКО) (Донецька, С, ШВСМ) в бігові на 60м посіла 2-е місце – 7.40, поступившись лише лідеру сезону Олесі Повх (7.15).

Вітаємо наших переможців і призерів, та їх тренерів! Легкоатлетична Сумщина пишається вами!

Також дякуємо нашим надійним друзям та партнерам із Сумського державного університету і особисто ректорові Анатолію Васильєву! Без вашої підтримки свята Королеви спорту у Сумах, проведеного на такому високому організаційному рівні, не відбулося б! Чекаємо на наступні спільні проекти!

Як завжди під час Чемпіонату у Сумах було багато не змагальних подій і важливих заходів та зустрічей. Про деталі і подробиці цих заходів можна ознайомитись із матеріалів ФЛАУ:

Інтервю Ігора Гоцула для сайта ФЛАУ.

За підсумками чемпіонату вже наступного дня було сформовано склад команди для участі у чемпіонаті Європи у приміщенні (Бєлград, 3-5 березня). До складу національної команди увішли троє представників Сумщини і троє вихідців з нашого краю:

Володимир Супрун (60м чоловіки);

Віталій Бутрим (400м чоловіки, 4х400м чоловіки);

Олексій Поздняков (4х400 м чоловіки);

Євген Гуцол (400м чоловіки, 4х400м чоловіки);

Анна Плотіцина (60м з/б жінки);

Вікторія Кащеєва (60м жінки).

Підсумкові протоколи змагань, усю необхідну статистичну інформацію, фото та відео (у повномуобсязі!) можна переглянути на офіційній сторінці чемпіонату на сайті ФЛАУ, перейшовши за цим посиланням.