VTEM Carousel

З 06 по 10 липня 2016 року в столиці Королівства Нідерланди Амстердамі на Олімпійському стадіоні проходив 23-й чемпіонат Європи з легкої атлетики. Вдруге в історії турнір проходив в рік проведення літніх Олімпійських ігор. В програмі чемпіонату не було дисциплін, які потребують тривалого відновлення –марафону  та спортивної ходьби.  Проте, біг по шосе був представлений в Амстердамі: в програмі континентальних першостей дебютував напівмарафон. Інші нововведення чемпіонату: атлети з найкращими результатами стартували відразу з півфіналу, кваліфікації з метання списа і диска проводилася не на стадіоні – у місті на Музейній площі, написи на номерах атлетів говорили про їхню співпрацю у питаннях боротьби з допінгом у спорті.

За п’ять днів турніру було розіграно 44 комплекти нагород, в змаганнях взяла участь рекордна кількість учасників – 1 473 спортсмени із 50 країн. Україну представляли 85 спортсменів, були серед них і 5 представників  Сумщини та 3 уродженці нашої області, які нині проживають в других регіонах України. Команда України завоювала 1 золоту медаль (Н.Прищепа – біг на 800 м) і в медальному заліку посіла 17-е місце. В неофіційному командному заліку (1-е місце – 8 очок, … 8-е місце – 1 очко) українці стали десятими – 54 очка.  Державний тренер збірної України В’ячеслав Тиртишник заявив, що “після чемпіонату України спортсмени пішли під навантаження, яке все ще триває і продовжуватиметься ще приблизно десять днів. Після цього почнеться відновлення і безпосередня підготовка до Ігор. Тобто цілеспрямовано до чемпіонату Європи ніхто не готувався і завдання у щоб то не стало показати високий результат перед спортсменами не ставили”.

Вашій увазі пропонуємо результати виступів наших земляків:

В бігу на 400 метрів Віталій БУТРИМ пробився до півфіналу (46.77  в першому колі), де з часом 46.07 зайняв підсумкове – 16-те місце і до фіналу не пробився. Євген ГУЦОЛ в забігу на 400 м з результатом – 47.35 посів 6-те місце і до півфіналу не пройшов.

В естафеті 4х400 м українська збірна, в складі якої були В.БУТРИМ та Є.ГОЦУЛ,  пробилася до фіналу, де посіла 6-те місце (3:04.45 у фіналі, 3:03.97 у забігу).

ЧЕ2016_4

ЧЕ2016_12

В попередньому забігу на 100м Володимир СУПРУН зайняв 6-те місце (10.58) і до півфіналу не пробився. Як і Віталій КОРЖ, який не фінішував.

В попередньому забігу на 200м Віталій КОРЖ був шостим (21.49с) і до півфіналу теж не пройшов.

В естафеті 4х100м збірна України, в складі якої були В.СУПРУН та В.КОРЖ,  пробилася до фіналу (результат – 39.12), де посіла 8-ме місце (39.46).

Результати вихідців з Сумщини, які нині представляють інші області:

Вбігу на 10000м Дмитро ЛАШИН у впертій боротьбі на фініші виборов 4-те місце, лише 1.83 с поступившись бронзовому призеру. Його результат – 28:27.90 –  це особистий рекорд. Через день в напівмарафоні Д.ЛАШИН посів 10-те місце з результатом 1:04:11.

Ірина НОВОЖИЛОВА в метанні молота вперше пробилась до фіналу чемпіонату Європи, де показала результат 70,18м. Це дало їй можливість замкнути вісімку кращих.

Анна ПЛОТІЦИНА в півфінальному забігу на 100 м з барєрами показала свій кращий результат сезону – 13.02. На жаль,він виявився 11-м і до фіналу Анна не пробилася.

За місяць стартує легкоатлетичний турнір ХХХІ Олімпійських ігор. П’ятеро наших легкоатлетів виконали олімпійські нормативи у відведений термін: Віталій БУТРИМ (400м), Інна КАШИНА (спортивна ходьба 20 км), Оксана ШКУРАТ (100м з/б) Вікторія КАЩЕЄВА-ПЯТАЧЕНКО (200м), та Олексій ШЕЛЕСТ (с/х 50 км). Останні двоє наших атлетів, нажаль, втратили шанси на участь в Ріо 2016, адже не змогли пробитися до призової трійки на відбіркових національних змаганнях. Перші троє – мають всі підстави для включення до складу збірної для участі в ХХІ Олімпіаді. Остаточний склад команди затвердить Виконком ФЛАУ, який вже завтра (13 липня) відбудеться у Києві. Бажаємо нашим представникам опинитися в складі олімпійської легкоатлетичної дружини й успішних стартів і високих результатів у Ріо-де-Жанейро!

З підсумковими протоколами чемпіонату Європи можна ознайомитись на офіційній сторінці змагань за цим посиланням.