- ФЛАСО - http://flaso.sumy.ua -

ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ – ВПЕРШЕ В ЛУЦЬКУ НА РЕКОНСТРУЙОВАНОМУ “АВАНГАРДІ”

16-19 червня в Луцьку вперше було проведено чемпіонат України, який був основним етапом відбору на чемпіонат Європи (Амстердам, Нідерланди, 6-10 липня) та  Олімпійські ігри (Ріо-де-Жанейро, Бразилія, 5-21 серпня).

Змагання проходили на стадіоні «Авангард», збудованому ще в 1933 році та реконструйованому в 2015 році. Вартість робіт з реконструкції – більше 9 мільйонів гривень. Це, зокрема, облаштування бігових доріжок із сучасним високоякісним синтетичним покриттям, майданчики для стрибків у висоту та довжину, сектор для метань та інші необхідні об’єкти. Це дало можливість стадіону  отримати 2 категорію міжнародної сертифікації тадозволяє проводити чемпіонати всеукраїнського, європейського та світового рівнів.

В чемпіонаті взяли участь 617 легкоатлетів із усіх регіонів України, Сумщину представляли 18 спортсменів. І виступили вони достойно – одна золота медаль, 2 – срібні та 2 бронзові медалі, багато було й місць в фіналах.

Чемпіоном на своїй коронній 400-метрівці став Віталій БУТРИМ (ЗСУ-С, ОШВСМ Суми) з результатом – 45.85. Його підтримав товариш по збірній Євген ГУЦОЛ (Д-У, ДЮСШ “Авангард” Суми), який з результатом 46.40 став срібним призером. Віталій та Євген прогнозовано підтвердили свої нормативи на чемпіонат Європи (у Бутрима ще є і норматив на Ріо).

Дворазовим призером чемпіонату став Віталій КОРЖ (У-МОН, ОШВСМ Сум). Спочатку він став срібним призером на стометрівці – 10.57, лише 0,02с поступившись І.Бодрову.

На вдвічі довшій дистанції Віталій став третім – 20.79с. Це підтвердження нормативу на Амстердам.

Крім того, бронзовим призером з бігу на 100 м з/б стала Оксана ШКУРАТ (С, СДЮСШОР В.Голубничого) з результатом –13.32. В черговий раз дещицю (тепер – 0.02 с) не вистачило Оксані для виконання нормативу на Амстердам.

Двічі в одному кроці від медалі (четвертим) фінішував спринтер Володимир СУПРУН (С, ОШВСМ Суми). Причому на стометрівці він поступився срібному та бронзовому призерам лише 0.01 с. Дуже прикро і в той же час радісно за ріст результатів нашого молодого та здібного спринтера, який вже виконав амстердамський норматив на стометрівці.

Також двічі рядом з п’єдесталом був 22-річний Ігор МУСІЄНКО (МОН, ОДЮСШ).

Спочатку він посів 4-е місце у штовханні ядра – 16.97м, а потім – 5-е місце у метанні диска – 57.04м.

6-е місце з бігу на 400 м посів Олексій ПОЗДНЯКОВ (С, ОШВСМ Чрг) з результатом – 47.47.

Слід відзначити 19-річного Юрія СТОРОЖА (МОН, ОДЮСШ), який вперше пробився до дорослого фіналу  на 200 м і посів 7-е місце – 21.46с (в півфіналі Юрій теж показав високий результат – 21.34 – але попутний вітер перевищував норму).

В командному заліку команда Сумщини посіла, як і минулого року, 9-е місце -988 очок.

Вітаємо чемпіонів, призерів та Їх тренерів та бажаємо успіхів в подальших стартах та гідно представити Україну на Європейському форумі, якій стартуватиме в Амстердамі 06 липня.

З детальною інформацією про змагання, повними підсумковими протоколами та офіційними документами можна ознайомитись на офіційній сторінці цих змагань на сайті ФЛАУ [1].

Запису відеотрансляції змагань (у повному обсязі) завжди можна знайти на каналі ФЛАУ у Youtube [2].